Aktuality v dětské skupině MYŠKY

viz. Informace z DS

———————————————————————————————————

Telefon do třídy MYŠEK – 778 496 764

Do školního roku 2023/2024 byly přijaty do Dětské skupiny při MŠ Řevnice – třídy MYŠKY, děti pod tímto registračním číslem: ——————-

Prosím rodiče, kteří se rozhodnou pro jinou možnost vzdělávání svého dítěte a Dětskou skupinu nevyužijí, aby své rozhodnutí potvrdili na email Mateřské školy: msrevnice@centrum.cz . Na uvolněná místa se přijmou další děti v pořadí.

Zákonní zástupci dětí, kteří jsou rozhodnuti pro docházku dítěte do DS, aby sledovali tento web, kde budou zveřejňovány aktuality.

Tiskopisy k potvrzení a vyplnění najdete v záložce – Dokumenty ke stažení

V případě zájmu o nahlédnutí do prostor třídy Myšek můžete po předchozí domluvě tel. 778 496 764.

Děkuji všem rodičům, za potvrzení zájmu o nástup vašich dětí do třídy Myšek!

Vážení rodiče,

vaše dítě bylo přijato do naší Dětské skupiny při Mateřské škole Řevnice. Jistě si v této souvislosti kladete řadu otázek, a proto jsme se rozhodli připravit pro Vás několik informací, které vám umožní lepší orientaci v novém prostředí. Mnoho z toho, co bude dále řečeno nepochybně víte a znáte, ale protože nám dospělým je již cizí pohled na svět dětskýma očima, pokusíme se Vám poodhalit, jak přechod do zařízení vnímají děti.

ADAPTACE DÍTĚTE NA PROSTŘEDÍ DS

Pokusme se představit si situaci, když jsme poprvé nastupovali do nového zaměstnání. Jistě se nám hlavou honila řada otázek – Co budu dělat? Jací budou kolegové? Zvládnu to? atp. Stává se nám to vždy, když nás čeká něco nového, neznámého. Dítě je v této chvíli ve stejné situaci, ale neumí své obavy vyslovit. A i když se často mezi děti těší, nejistota v něm zůstává.

Abychom omezili nepříjemné pocity na minimum, prochází všechny děti v naší DS  tzv. adaptací. Co to znamená? Má-li si dítě zvyknout bez problémů na nové prostředí, potřebuje  k tomu určitý čas. Každé dítě je jiné, a proto i doba „zvykání“ je různě dlouhá, obvykle je to  6 týdnů – záleží na věku. V této době musí dítě vyřešit spoustu úkolů, aby mohl v některých případech i poprvé v životě zůstat delší dobu sám, bez maminky, jinde než doma a přitom být spokojený a cítit se bezpečně.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Příchod dětí do DS

7:00h – 8:30h – příchod do 8:20/v 8:30 se budova zamyká/

Tuto dobu je nutné dodržovat, pozdní příchody narušují dopolední práci i hru dětí. Komplikují také dopolední provoz DS.

Pokud máte vážný důvod k pozdnímu příchodu dítěte do DS, je třeba domluvit se s učitelkou.

Odchod dětí z DS

po obědě od 12:30h do 12:55h

po odpočinku 15:00 do 16:55h

Provoz MŠ a DS končí v 17:00h – kdy se budova zamyká.

Snažte se vyzvedávat své dítě včas (nejpozději 16:55h)

Nepřítomnost dětí je možné omluvit na mobilní telefon /bude upřesněn/ do 7:30h. Nejlépe den předem. V šatně bude k vyplnění týdenní formulář.

Informace  www.msrevnice.cz

Většinu informací předávají rodičům paní učitelky osobně, ale je důležité sledovat je i na nástěnce případně na webu MŠ.

• V chodbě vpravo vedle vchodových dveří je vyvěšen aktuální týdenní jídelníček, akce pořádané v DS a další informace, odborné články pro všechny rodiče. (jsou i webových stránkách MŠ).
  • Vedoucí školní jídelny, připravuje platby za stravné.
  • Školné je stanoveno od 1.9.2023 na 900,- Kč měsíčně.

NĚKOLIK POZNÁMEK K OBLEČENÍ

Každé dítě má v šatně své místo označené značkou, do které si ukládá věci, v nichž přišlo z domova. Ve skříňce by mělo mít i náhradní spodní prádlo, ponožky a tričko.  Oblečení na zahradu, by mělo být spíše starší, pohodlné.

Doporučujeme holínky a funkční pláštěnku. (Snažíme se chodit ven i za nepříznivého počasí).

Pohodlné oblečení na hraní ve třídě – často pracujeme s barvami a ostatními materiály, kterými se děti mohou ušpinit, proto je lepší starší oblečení, na které nemusí dítě dávat tolik pozor a může se plně soustředit na svou práci. Nemusí se strachovat: Co tomu řekne maminka! To tričko bylo nový! Mamka se bude zlobit! atd..

Naopak řekne-li Vám dítko, že „se jde zítra do divadla“, je dobré myslet na parádu.

Věci by měly být podepsané, děti jsou malé a některé své věci nepoznávají. Nejčastěji se hledají vyměněné bačkůrky a pyžama. Pyžamko si děti nosí do DS v pondělí a v pátek jej odnášejí domů. Po třech týdnech si nosí domů na vyprání i lůžkoviny v taškách k tomu určených.

A PROSBA:

Všechno oblečení i jeho součásti by měly být funkční – zipy, knoflíky … Kupujete-li obuv, vyberte takový typ, který si dítě dokáže samo obout.

Oblečení a obuv by měly být dostatečně velké.

Při odchodu z DS kontrolujte, zda-li, je prádlo použitelné na druhý den a je-li obráceno na líc. Rozvažte, prosím, také uzle na botách.

Odvádění dětí – pověření !!!!    vyplnit plnou moc – v září (společně s evidenčním listem a dotazníkem pro rodiče), pro všechny osoby, které budou vyzvedávat. V případě akutního vyzvednutí dítěte je na webu formulář – Plná moc, vyplněnou předá rodič ráno učitelce, případně pak na své třídě dopíše do pověření.

Provoz DS  od 7:00h do 17:00h

omlouvání tel. telefon –  778 496 764

Mobilní tel. –    608 327 663 Školní jídelna

S sebou:

přezůvky světlá podrážka, pantofle nebo sandály, střevíčky nejsou povoleny

náhradní oblečení (spodní prádlo 2x, tričko, ponožky, tepláky) značení věcí! hřeben nebo kartáč na vlasy do skříňky

pyžamo – děti, které spí

ručníček

Stravování –  J. Hertlová / vedoucí ŠJ /, platby: stravné 1 000,-Kč – měsíčně,

V pololetí proběhne vyúčtování za stravné.

školné 2023/2024 – 900,- Kč

Děti 3-6 let: